«Оцінюючи загальний стан злочинності у військових формуваннях регіону, – сказав у вступному слові військовий прокурор регіону Павло Богуцький, – слід взяти до уваги кардинальні зміни військово-політичної обстановки, викликані тимчасовою окупацією Криму та вимушеною передислокацію цілого виду ЗС України – Військово-морських сил, суттєве збільшення (більше ніж у 2 рази) кількості особового складу військових формувань у регіоні, а також значне підвищення небезпеки та інтенсивності військової служби, яке пов’язано з проведенням антитерористичної операції на сході країни».
Прокурор регіону зазначив, що протягом минулого року військовими прокуратурами розпочато понад 2500 кримінальних проваджень.
У своїй більшості, за його словами, переважають злочини, пов’язані з ухиленням осіб від виконання обов’язків військової служби. Так, за результатами досудового розслідування слідчими військових прокуратур у 2014 році направлено до суду понад 430 обвинувальних актів.
Усі випадки неприбуття військовослужбовцями Військово-морських сил Збройних сил України до пункту постійної дислокації у новому місці служби після виводу з території Криму також отримали належну правову оцінку.
Крім того кілька резонансних кримінальних проваджень за фактами дезертирства розглянуті судами, і обвинувачені отримали реальні строки покарання. До прикладу, військовослужбовці однієї з військових частин на Одещині, які дезертирували зі зброєю, отримали по 8 років позбавлення волі. На розгляді суду знаходиться і кримінальне провадження стосовно дезертирів на Дніпропетровщині, які вчинили вбивство цивільної особи.
На нараді підкреслювалося, що особливої уваги командування військових формувань, правоохоронних органів потребує забезпечення збереження і використання за призначенням зброї та бойових припасів.
Також відзначалося, що під час проведення мобілізації більшої гостроти набула проблема хабарництва у військових комісаріатах. І вирішити її, підкреслив Павло Богуцький, можна тільки спільними зусиллями, у взаємодії органів військової прокуратури та військової контррозвідки.
Під час координаційної наради окремо наголошувалося на необхідності скоординованих дій стосовно виконання Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини», який надає командирам додаткові повноваження для забезпечення дисципліни та правопорядку у підпорядкованих частинах та підрозділах.
За результатами роботи координаційна нарада прийняла постанову, в якій визначені основні заходи щодо підвищення ефективності та результативності у протидії злочинності та корупції.